Asterolithos
Vis hotel på kort
Asterolithos
Områdets attraktioner, herunder Orthodox Metropolitan Katedral og Museum for forhistorisk Thira, ligger en kort gåtur fra Asterolithos Hotel Fira.
Skaros-klippen og Santorini Havn er placeret 2 km og 3 km henholdsvis. Indkvarteringen kan prale af sin beliggenhed indenfor 1 km fra Firas bymidte. Du kan komme til Art Space Museum Winery Art Gallery om få minutter i bil. Hotellet ligger 10 km fra Santorini lufthavn og 10 minutters gågang fra Taxi busstoppested.
Stedet har også marmorgulv.
Gæsterne kan prøve græske måltider på dessert restaurant Kastro placeret 50 meter væk.
Mere +
Mindre -
Vent venligst, vi tjekker tilgængelige værelser til dig.
Vi søger hoteller
Faciliteter
Hovedfunktioner
- Gratis WiFi
- Shuttle-service
- Røgfrit/Ikke-ryger
- Aircondition
Faciliteter
General:
- Ikke-ryger værelser
- Gratis WiFi
Services:
- Lufthavnsbus
- Biludlejning
Bekvemmeligheder på værelset:
- Klimaanlæg
- Varme
- Terrasse
Kort
Lokale seværdigheder
Vartegn
- Orthodox Metropolitan Katedral (300 m)
- regional market (150 m)
- Santorini (200 m)
- Hondos Center Santorini (150 m)
- Pelican Kipos (150 m)
- Kira Thira (200 m)
- Karouanos (200 m)
- Hondos Center (200 m)
Lufthavne
- Santorini Lufthavn (6 km)
Ofte stillede spørgsmål
- ❓Hvor ligger Asterolithos Hotel?Asterolithos Hotel er placeret inden for 1 km fra byens centrum og ligger ikke langt fra Archaeological Museum of Thera.
- 💵Hvad er værelseprisen hos Asterolithos?Ved Asterolithos starter prisen for et værelse ved 159€.
- ✈Hvad er afstanden mellem Asterolithos Hotel Fira og Preveza-lufthavn?En 0,5-km afstand adskiller Asterolithos Hotel Fira fra Preveza lufthavnen.
- 🚎Hvilke transportstationer er tættest på Asterolithos Hotel?Den nærmeste busstation til Asterolithos Hotel er Taxi.
- 🕌Hvilke vartegn er tæt på Asterolithos Hotel Fira?Vartegn i nærheden af Asterolithos Hotel Fira omfatter Museum for forhistorisk Thira og Archaeological Museum of Thera, der ligger kun få skridt væk.